Depresia a úzkosťSlnko v tme

Písanie lieči

Publikované 28.05.2018 v 21:40 v kategórii Slovo lieči, prečítané: 18x

Vždy, keď mi bolo najhoršie, mala som dve možnosti ako to zvládnuť - ticho a sama ležať v posteli so svojimi myšlienkami, alebo sa snažiť myšlienky prerušiť aktivitou, akoukoľvek...jednou z nich bolo okrem iného aj písanie...akékoľvek, či už básne, zväčša pochmúrne o tom, aká som nula, alebo iba také listy samej sebe o tom ako sa cítim. Občas som aj pátrala na internete a hľadala tých, ktorí majú podobný problém, aby som si vymenila svoje vnímanie a pocity, zdielala ich, hľadala som tak pomoc, aspoň nejakú náplasť na moju bolesť...nenašla som nič konkrétne a už vôbec nie konkrétnych ľudí. Viem že je ťažké nájsť vás, preto vznikla táto stránka, aby tí, ktorí tiež hľadajú, aj našli...Možno máte obdobie ležania na posteli a utápania sa vo vlastnej kríze a chorobe, možno sa snažíte vymaniť z tej krutej bolesti činnosťou, a možno práve teraz hľadáte záchytný bod, či záchranné koleso v oceáne. Sme tu, poznáme sa, máme rovnaký problém, nemusíme si nič vysvetľovať, len si o tom pokecajme a vyplačme svoje bolesti aspoň na "papier".... Keď som ja hľadala pomoc, našla som len odkazy na psychiatrov, prípadne hlúpe krátkodobé komentáre o tom ako sa má niekto zle pretože mu niečo nevyšlo a chce radu. Rady boli ešte hlúpejšie. Poznáte ich: "Nemysli na to...choď medzi ľudí...si padavka, v živote prídu horšie pády...všetko bude dobré....vzchop sa..." a pod. Uznajte, je to iba prilievanie oleja do ohňa !!! Viem to ja a viete to aj vy...pretože my máme skutočnú diagnózu, nech je príčina akákoľvek a práve takéto slová nepotrebujeme počuť, pretože nás oberú o posledný dych !!!

V žiadnom prípade nezavrhujem odbornú liečbu, sama ňou prechádzam, no podpora od ľudí, ktorí vedia a majú rovnaký problém, je oporou !!!

Komentáre

Celkom 3 komentáre

 • Anonymní 28.05.2018 v 23:35 Dobrý deň, depresia je! diagnóza a každý, kto tvrdí opak zrejme ešte nikoho z depkou nezažil, nevidel, nepočul atď. Sama ňou netrpím, no v okolí sú ľudia, ktorí ňou trpia a to je živý des, keď ich to chytí, nepohnem ich z postele, ani keby som si doniesla ťažného koňa. A nuž, na vlastných chybách som sa naučila, že podceňovať a nadávať na takého človeka je ako ste povedali prilievanie oleja do ohňa. Jediné čo je treba je dať mu pocítiť, že ste tu, že nie je sám. A reči čo tu čítam, že ste nula, alebo padavka si skrátka vyhoďte z hlavy. Nikto nie je nula. Ste človek s nevyčísliteľnou hodnotou. Priatelia, ktorí od vás odišli len preto, že ste boli viac ako deň smutná, alebo úskostná nie sú priatelia! A absolútne si vás nezaslúžia. Človek s úzkosťou a depresiou potrebuje byť v prvom rade pochopený! Áno, liečba je veľmi dôležitá, lebo som počula, že v najhorších prípadoch sa to končí skokom z mosta, či pod vlak, ale pevne verím, že to váš prípad nikdy nebude :). Život je sám o sebe šedý, my sme tí, ktorí majú v rukách farbičky. Držím vám všetky prsty na rukách aj na nohách. Držte sa a nepoddávajte sa. Debka je démon, ale vy ste silnejšia.


 • depresia-a-uzkost.infoblog.sk 29.05.2018 v 08:26 Dakujem, prave pre to vzniklo toto forum, aby tí, ktorí depresiu maju, alebo sa s nou stretli v okoli pochopili, ze len pritomnost opornych osob je cennejsia ako akekolvek "povzbudive" slova...chcem aby sme sa otvorili aspon tu na "papieri" a vedeli ze nie sme sami, ze je nas mnoho.


 • klaramirg.infoblog.sk 29.05.2018 v 13:58 Presne tak. Depresia vám obalí svet do šedého obalu. Ako som písala vyššie žiadne slová ako "simuluješ, prejde to, prekonaj to, nepoddávaj sa tomu..." sú zbytočné. Skúste písať príbehy, vymyslite si postavičky, začítajte sa do kníh. Počula som, že Harry Potter vznikol práve v mysli depresívnej autorky. Písanie pomáha a lieči.


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?